Geschiedenis

Gebouwen waarin na de vrijmaking de kerkdiensten werden gehouden

In de periode 22 december 1945 – 16 november 1947 werden de kerkdiensten gehouden in het gebouw van de Christelijke Gereformeerde Kerk. De raad van de CGK heeft hun kerkgebouw daartoe welwillend afgestaan.

In de kerkenraadsvergadering van 6 april 1947 besloot men tot aankoop van de oude Openbare lagere school over te gaan.

img_5339_kl

Op vrijdag 21 november 1947 kon dit gebouw na een flinke verbouwing in gebruik worden genomen. Dit gebouw werd gebruikt tot eind juli 1972.

Op de gemeentevergadering van 25 januari 1972 werd wegens ruimtegebrek, besloten over te gaan tot het bouwen van een het huidige kerkgebouw.

img_5343_kl

De officiƫle opening van De Opgang vond plaats op 16 februari 1973. Tijdens de nieuwbouw was de Christelijke Gereformeerde Kerk wederom bereid om hun kerkgebouw aan ons af te staan. Hieronder kunt u lezen hoe het Nederlands Dagblad op 21 februari 1973 over de ingebruikname berichtte.

nd_21-2-1973

Eind 2011 heeft de kerkzaal een opknapbeurt gehad. Hierbij zijn tevens de stoelen vervangen en is een nieuw liturgisch centrum in gebruik genomen. Achter het liturgisch centrum is een prachtig glas-in-loodraam geplaatst die gemaakt is door de vaardige hand van Rob de Klark uit Hardenberg.

Predikanten die de kerk van Lutten gediend hebben na de vrijmaking

Ds. M. Janssens diende de kerk van 22 juni 1947 tot 30 september 1962. Ds. Janssens ging met emeritaat per 1 oktober 1962. Na zijn emeritaat ging ds. Janssens achtereenvolgens wonen in Den Ham (Ov.) en Kampen. Hij overleed in 1992.

Ds. H.W. Noordman diende de Kerk van 18 augustus 1963 tot 31 januari 1971. Hij is vertrokken naar de gemeente van Hoogvliet-Spijkenisse.

Hierna werd tot zelfstandig beroepen overgegaan (voorheen werd gezamenlijk met de kerk van Gramsbergen beroepen).

Ds. H.J. Messelink diende de Kerk van 17 september 1978 tot 15 augustus 1982. Hij is vertrokken naar de gemeente van IJmuiden.

Ds. J.F. de Haan diende de Kerk van 5 juni 1983 tot 1 november 1987. Hij is vertrokken naar de gemeente Arnhem.

Ds. A.S. de Vries diende de Kerk van 17 september 1989 tot 20 september 1993. Hij is vertrokken naar de gemeente van Rijnsburg voor missionaire dienst op Curacao.

Ds. J. Plug diende de Kerk vanaf 5 november 1995 tot 11 mei 1999. Hij is vertrokken naar de gemeente van Rotterdam-Stad.

Ds. M.O. ten Brink diende de Kerk van 30 januari 2000 tot 30 juni 2005. Hij is vertrokken naar de gemeente van Rodeschool.

Ds. P.J. de Haan is van 2007 tot 2012 als predikant aan onze gemeente verbonden geweest. Ds. De Haan is benoemd door Zorggroep Manna te Enschede voor de geestelijke verzorging in het verpleeghuis de Cypressenhof.

In oktober 2016 heeft kandidaat Tom Waalewijn het beroep, wat de gemeente van Lutten op hem heeft uitgebracht, aangenomen.